فایرچت(FireChat)

» فایرچت(FireChat)

پیام رسان فایرچت(FireChat) خداحافظی با اینترنت

با پیشرفت دنیای مجازی که منجر به برقراری راحت تر ارتباطات می شود دیگر جای نگرانی برای قطعی اینترنت و یا اتمام حجم موبایل دیتا نیست بطوریکه می شود با واتساپ، تلگرام یا هزاران محیط چت رومی دیگر که نیاز مسلمی به اینترنت دارند خداحافظی کرد.

اپلیکیشن فایرچت (FireChat) پدیده جدید اپل این مشکل را برطرف کرده است. به روز رسانی جدید سیستم عامل اپل به قابلیت اتصال چندگانه (Multiple Connectivity Framework) مجهز شده است که به کاربران اجازه می دهد از وای فای و بلوتوث برای ارتباطات نقطه به نقطه استفاده کنند. میچا بنولیل، بنیان‌گذار فایرچت، می‌گوید از این اپلیکیشن در ابتدا برای سرگرمی استفاده می‌شود، هر چند که استفاده‌های دیگری هم دارد. این اپلیکیشن در عملیات‌های کمک‌رسانی و تامین امکان اتصال به شبکه در مناطق روستایی دورافتاده توجه زیادی را به‌خود جلب کرده است.

در اپلیکیشن فایر چت برای چت کردن با هر کسی باید آن شخص در نزدیکی و در محدوده پوشش بلوتوث یا وای فای شما باشد. این نوآوری اولین بار توسط اپل به کار گرفته شد و برقراری ارتباط تا فاصله حداکثر ۷۰متری وجود دارد. طرز کار برنامه اینطور هست که هر چه تعداد افراد بیشتری که فایر چت را نصب کردند در محیطی که قرار دارند بیشتر باشند زنجیره ارتباط قویتری ایجاد می شود و شانس شما برای اتصال پایدار بیشتر است چون افراد به وسیله بلوتوث و یا وای فای با هم مرتبط می شوند.

قابل ذکر است که فایرچت(FireChat) دستخوش رقابت همیشگی مابین سیستم عامل های اپل و اندروید قرار گرفته است.

ویژگی های اپلیکیشن FireChat در سیستم عامل اندروید

منبع: موج بازآخرین مطالب این وبلاگساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
روانشناس ایرانی در لندنمینو ایرانی،روانشناس و مشاور ایرانی مقیم انگلستان-لندن
وگان - گیاه خواریبرنامه غذایی وگان ، گیاه خواری و خام گیاه خواری
وبلاگ تبلیغاتیساخت وبلاگ تبلیغاتی  ساخت وبلاگ